Śladami najpiękniejszych plażTrasa: Tsampika - punkt widokowy Lindos - Prasonisi - Haraki czyli rodyjskie Mykonos

 

Jest to wyprawa podczas której zabierzemy Państwa najpiękniejszych miejsc, gdzie matka natura była wyjątkowo łaskawa. Wycieczka zaczyna się około godziny 8.00. Naszym komfortowym i klimatyzowanym autokarem odbierzemy Państwa z wyznaczonych miejsc zbiórek zlokalizowanych nieopodal hoteli, w których jesteście zakwaterowani.

Prawdopodobnie najpiękniejszy widok na Wyspie!

Naszą podróż zaczniemy od  spaceru na wzgórze z monastyrem, w którym znajduje się święta ikona czyniąca cuda – Tsampika. Jednak największą nagrodą jest niezapomniany, zapierający dech w piersi widok na zatokę Archangelos. Jesteśmy pionierami, żadna inna grupa tu nie dociera… A warto, gdyż ze szczytu rozpościera się najprawdopodobniej najpiękniejszy krajobraz na wyspie!

Punkt widokowy- Lindos i Akropol

Kolejnym naszym postojem będzie zapierający dech w piersi punkt widokowy na Lindos, gdzie każdy z Was będzie mógł zrobić zdjęcie niczym jak z pocztówki. To tu ujrzycie białe domki niczym wbudowane w skałę, a na szczycie doskonale zachowany majestatyczny Akropol, gdzie dawniej czczono boginię Atenę lindyjską.

Na krańcu świata czyli Prasonisi

Następnym punktem naszego programu będzie najsłynniejszy półwysep na wyspie Rodos w całości pokryty piaskiem, stąd też popularnie nazywany jest plażą. To tu będziecie mogli zażywać kąpieli morskich i słonecznych podziwiając latające kajty. Prasonisi to miejsce, gdzie spotykają się wody dwóch mórz: egejskiego i śródziemnego, dlatego pływanie w takiej scenerii na pewno zapadnie w Waszej pamięci.

W fabryce oliwy

Po godzinnym plażowaniu ruszymy w kierunku północnym do miejscowości Archangelos. Zawitamy na farmę, gdzie pokosztujecie najwspanialszej greckich specjałów – oliwy, ale także doskonałych rodyjskich win i miodów. Zobaczycie maszyny dzięki, którym powstaje płynne złoto – oliwa. Możliwość zakupów

Haraki czyli rodyjskie Mykonos

Naszą  podróż zakończymy w niewielkiej wiosce rybackiej  Haraki, której urokliwe położenie na pewno Was zachwyci. Niektórzy porównują tę scenerię do słynnej wyspy Mykonos – gdzie w ostatnim czasie bardzo chętnie wypoczywają sławy światowego formatu. Dodatkową atrakcją są ruiny średniowiecznego zamku Feraklos, który widać w oddali…. To jedno z ulubionych miejsc rodyjczyków ze względu na krystalicznie czystą wodę, krajobrazy i doskonale przyrządzone ryby.  Tajemnicą sukcesu tego miejsca są unikalne receptury i  rodzinna atmosfera, ale o tym przekonacie się już sami…:-)

Warto zabrać:

  • aparat fotograficzny
  • strój i ręcznik plażowy
  • wygodne obuwie / obuwie do wody
  • nakrycie głowy
  • krem z filtrem UV
  • okulary przeciwsłoneczne

Cennik

Osoba dorosłaDzieckoDziecko
40 €20 €0 €

Cena obejmuje:

  • opiekę polskojęzycznego pilota
  • przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem
  • pełne ubezpieczenie

Cena nie obejmuje:

  • lunchu w lokalnej restauracji

 

WYCIECZKA ORGANIZOWANA OD MAJA DO WRZEŚNIA  !- OFERTA NA SEZON 2018 WYPRZEDANA!!!!!
Rezerwuj wycieczkę

 

Galeria